Unutarnji masažni bazen ograđen drvenom konstrukcijom

Unutarnji jacuzzi – Sve što trebate znati o planiranju unutarnjeg masažnog bazena

U današnjem ubrzanom tempu života svi želimo povremeno pobjeći od stresa koji nas okružuje. Jedan od najpopularnijih načina za opuštanje je hidromasažna kada. Ako nemate vrt ili terasu, unutarnji jacuzzi odličan je način za opuštanje. Ovaj će vas članak voditi kroz ključne aspekte postavljanja unutarnje hidromasažne kade, uključujući unutarnju vlažnost, nosivost zgrade i druge važne informacije.

Unutarnji jacuzzi – prednosti

Jedna od najvećih prednosti postavljanja unutarnje hidromasažne kade je pružanje privatnosti. Bez obzira živite li u urbanoj sredini ili na nekoj udaljenijoj lokaciji, postavljanje hidromasažne kade u unutrašnjosti daje vam privatnost i zaštitu od znatiželjnih susjeda ili prolaznika. Osim toga, pruža iznimnu udobnost jer vam omogućuje lak pristup opuštanju bez potrebe da napuštate svoj dom.

Prije postavljanja unutarnje hidromasažne kade, ključno je da pažljivo isplanirate svoj projekt.

Planiranje i postavljanje

1. Nosivost zgrade

Težina hidromasažne kade i kupača je velika, stoga je izuzetno važno provjeriti nosivost vašeg objekta. Prije početka montaže ima smisla dobiti mišljenje stručnjaka ili inženjera koji će procijeniti može li građevina izdržati težinu bazena. Često su potrebne dodatne strukturne promjene kako bi se osigurala sigurnost.

2. Pristup mjestu instalacije

Razmotrite put kojim se hidromasažna kada može dostaviti na željeno mjesto. Provjerite ima li dovoljno prostora da se hidromasažna kada dovede do odabranog mjesta kroz vrata ili okvir prozora. Naravno, soba bi trebala biti dovoljno velika za instalaciju i korištenje. Ako ste pri kupnji bazena razmišljali i o postolju za termo pokrivač, razmislite i o ovom prostoru. Obični bazenski nosač zauzima oko 50 cm prostora uz bazen, a nosač uz pomoć hidraulike zauzima 15 cm širine, kod potonjeg treba voditi računa i o visini.

Osvijetljeni unutarnji jacuzzi noću.

 

3. Pristupačnost za servis i održavanje

Najbolje je ostaviti pristup bazenu sa svih strana. Ako to nije moguće, barem područje upravljačke jedinice, koje se obično nalazi na istoj strani kao i upravljačka ploča, mora biti dostupno. Inače, za potrebe servisa bit će potrebno isprazniti bazen kako bi ga naši serviseri premjestili.

Odlučite li se unutarnji jacuzzi ugraditi u zemlju, oko bazena napravite servisni šaht širine 50 cm.

4. Pod

Pod ispod unutarnje hidromasažne kade mora biti izrađen od materijala koji je otporan na vlagu. Najčešće se koriste keramičke pločice koje se lako čiste, vodootporne su i dugotrajne. Ako ste tek u fazi planiranja i opremanja prostorije, preporučuje se i hidroizolacija.

Pod mora biti pravilno nagnut prema odvodu kako bi se spriječilo stagniranje vode i poboljšala drenaža. Najveći dopušteni nagib poda je 10 mm na dužini od 2 m.

5. Električni priključak jacuzzija

Provjerite je li električni priključak na bočnoj strani bazena, a ne na dnu. Masažni bazeni JJSPA imaju ABS podlogu koja omogućuje veću toplinsku izolaciju i zaštitu komponenti. Osigurajte da je električna instalacija pravilno postavljena i zaštićena od vlage. Provjerite treba li ožičenje biti trofazno ili jednofazno – to ovisi o modelu masažnog bazena.

Unutarnji jacuzzi u potkrovlju.

 

6. Kontrola vlage

Jedan od najvažnijih čimbenika pri postavljanju unutarnjeg jacuzzija je kontrola vlage u prostoriji. Voda i visoka temperatura bazena uzrokuju povećanu vlažnost, što može dovesti do problema poput plijesni, hrđe i korozije. Stoga je neophodno imati učinkovit sustav ventilacije koji će ukloniti vlagu iz prostorija. Kako bi se smanjila kondenzacija vode na zidovima, prozorima i drugim površinama, dobro je da je prostorija grijana.

7. Korištenje kemikalija

Miris kemikalija može biti jači kada se hidromasažna kada nalazi u zatvorenom prostoru. Preporučamo da za dezinfekciju koristite blaže kemikalije. Umjesto klora možete koristiti npr. tablete broma koje imaju manje izražen miris.

Kako biste smanjili upotrebu kemikalija, odaberite bazen koji nudi izvrsnu filtraciju. Svi JJSPA bazeni imaju generator ozona za učinkovitu filtraciju uz filtere uložaka. Neki masažni bazeni imaju i UV dezinfekciju ili solinator, a neki bazeni i pješčani filter. Pitajte naše prodajne predstavnike o dodatnim opcijama filtriranja koje možda nisu uključene u hidromasažnu kadu koju ste odabrali.

unutranji jacuzzi JJSPA.

 

8. Stvaranje ugodne atmosfere

Nakon što je hidromasažna kada postavljena i radi besprijekorno, možete dodati estetske elemente kao što su rasvjeta, dekoracija i namještaj kako biste stvorili ugodnu atmosferu u prostoriji. Također razmislite o postavljanju udobnih ležaljki i stolica za opuštanje uz bazen, ako to prostor dopušta. Svoju oazu opuštanja možete nadograditi saunom.

Nakon što je sve postavljeno i spremno, vrijeme je za uživanje u opuštanju i zdravstvenim blagodatima unutarnje hidromasažne kade. Koristite svoj bazen redovito kako biste smanjili stres, ublažili napetost mišića i poboljšali kvalitetu života.

Unutarnji jacuzzi izvrsna je investicija u vaše zdravlje i opuštanje. Svakako uzmite u obzir sve gore navedene aspekte kako biste mogli uživati u bezbrižnim trenucima opuštanja u udobnosti vlastitog doma. Ne zaboravite na redovito održavanje bazena kako biste održali njegov najbolji rad.

Odaberite najbolji jacuzzi na našim stranicama i pobrinite se za zdravlje, vitalnost i dobrobit.

Ta prispevek je bil objavljen v Nekategorizirano. Označi povezavo.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)